Duyurular

Fm 2017 Yaz Transferleri Yaması V1.0 Yayında...

EmreBngll Bir Web Gezgininin Hikayesi...

8 Ocak 2015 Perşembe

Tarayıcı Microsoft Spartan İndir

Microsoft'un senelerdir süregelen yavaşlığıyla çok eleştiri alan tarayıcısı Internet Explorer'a ne kadar güncelleme yapsa da ne kadar geliştirse de bu imaj üzerine yapışmış ve zamanındaki eksikleri yüzünden hemen hemen her bilgisayarda kullanıcılar IE yerine Chrome, Firefox gibi tarayıcılara yönelmişti.

Artık bu durumu değiştirmek isteyen Microsorft bildiğiniz gibi daha önce bu haberimizde IE yerine geçecek yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını ve bu tarayıcının Spartan adında olabileceğini söylemiştik.

Windows'un yeni tarayıcı Spartan'ın çalışmaları devam ederken BGR'den bu tarayıcının bir görseli sızdırıldı.

Çalışma tipi olarak Chrome ve Firefox'a benzeyecek olan Spartan arayüz olarak ise IE'den esintiler taşıyor. Ayrıca Windows'un sesli asistanı Cortana üzerinden sesli komutları da destekleyecek.  Spartan'da farklı tarayıcı kullanımlarından dolayı birçok sitelerde yaşanan farklı görünüm biçimlerini de görebileceğimiz söyleniyor. (Örn. bazı sitelerde "Siteden en iyi şekilde verim alabilmek için Chrome tarayıcıyla görüntüleyiniz" benzeri uyarıları olan siteleri Chrome tarayıcı görünümünde açarak rahatça takip edebileceksiniz.)

Alıntıdır. http://www.webtekno.com/

Hiç yorum yok:
Yorum

Selam, Umarım Sitemizde Gezmek Sizin İçin Keyifli Olmuştur. İletişim ve Şikayet İçin Yandaki Formu Kullanabilirsiniz...
Yeniliklerden Haber Al