Duyurular

Fm 2017 Yaz Transferleri Yaması V1.0 Yayında...

EmreBngll Bir Web Gezgininin Hikayesi...

22 Mart 2016 Salı

Knight Online Castellan's Castle Rehberi

Merhabalar, 
Uzun uğraşlar veya şansınızın yaver gitmesi üzerine Delos Kalesini feth ettiniz.İçeride neler yapabileceğinizi sizlere elimden geldiğince anlatacağım.
Öncelikle bilmemiz gereken Castellan'ın silahlarından,etinden sütünden yararlanabilecek tek kişi(ler) kaleyi feth eden clanın üyeleridir.Dışardan herhangi kimse içeriye giremez. (evet illegal yollada giremez !)


Giriş

İçeri girdikten sonra eski İsiliona gidien kapıya yöneliyoruz.Orada bizi; [Curendero] Maria adlı NPC karşılıyor.


[Curendero] Maria

NPC'ye tıkladıktan sonra karşımızda 2 seçenek çıkacak.


2 Seçenek

Bunlardan birisi; [Repeat] Maria's Concern adlı daima tekrarlanabir, para kasmanın en temiz yolu olan görevdir.

Not: Görevi yapmak zorunda değilsiniz. İsterseniz üzerinizde en fazla 9999 tane biriktirip o şekilde görevi teslim edebilirsiniz.


[Repeat]Maria's Concern Görevi

Diğer bir seçenek Enter Dungeon ile Castellan'ın kalesinin içerisine giriş yapabilirsiniz.Dikkat edin! İçerideki bütün yaratıklar oldukça seri ve hepsi saldırgandır.


İçeriden bir görüntü

İçeriye girdiğinizde karakterinizin şekli değişecektir.Korkmayın...


İçeride Castellan silahı kullanan bir mage görüntüsü

Gelelim içerideki yaratıklara.İlk 4 slot boyunca karşımıza Tarantula isimli bi' garip yaratık çıkacaktır.Bu yaratığın saldırı gücü düşüktür fakat seri saldırı yapar ve siz kesene kadar peşinizi bırakmaz.1 slotta 5 adet çıkar ve çıkar çıkmaz saldırıya geçer.HPsi ve defansı çok düşüktür.2 skill vuruşuyla rahatlıkla kesebilirsiniz.


Tarantula

Bu Tarantula'dan Tarantula Teeth isimli eşya düşmektedir.Bu eşya başlarda bahsettiğim [Repeat] Maria Concern görevi için ve Dark Dragon isimli Castellan'ın en güçlü yaratığına giden anahtarı yapmak için gereklidir.


Tarantula Teeth kutu içindeki görüntüsü

Delos'un içerisine girdikten sonra hemen arkamızda [Curendero] Samathran isimli NPC ile karşılacağız.Bu NPC'de 2 seçenek mevcuttur.


[Curendero]Samathran

[Repeat] Room of Dark Dragon isimli görev, Dark Dragon isimli yaratığın odasına gitmeniz için gereken silah anahtarı edinmenizi sağlayan görevdir.5 adet yeşil diş ile 1 tane siyah anahtar elde edebilirsiniz.


[Repeat] Room of Dark Dragon görevi

Anahtarı edindikten sonra; Delosa kalesine girer girmez sağ taraftan düz gidip ilk sağdan içeriye girdiğinizde(yol tarif eder gibi oldu.) bir kristalle karşılacaksınız.Bu kristale sağ tıklayarak Dark Dragon'un bulunduğu odaya giriş yapabilirsiniz.

Not:İçeri girerken partiyi bozmanızı ve üzerinizdeki tüm buffları silmenizi öneririm.Arada bir Bug'a girebiliyor.


Dark Dragon'a Giriş

İçeride sizi boynuzundan elektrik çıkan üzerinden lav dökülen Dark Dragon karşılayacaktır.Bu yaratık 3.5k - 4k civarında damage atmaktadır.Buffsız ve healsiz kesinlikle atak yapmayın.
İçerisinden değerleri bir çok takı düşüyor ve bir miktar exp kazanıyorsunuz.Ayrıca Dark Dragonu kestiğinize dair üstten yazı geçiyor.(Düşman çatlatırsınız falan.)


Dark Dragon

Not: Eğer yaratığa doğru giderken oyun sizi geriye doğru atarsa T'ye basarak yürüyün.

Gelelim en heyecanlı yere.Castellan'ın silahlarının nasıl yapıldığına...

Dark Dragon'un odasına nasıl ışınlanacağınızı anlatmıştım.Aynı odaya; ışınlanır ışınlanmaz karşınıza [Pontifex] Scardy isimli NPC çıkacaktır.

[Pontifex] Scardy

Diğer NPClerden farklı olarak bu NPCde 3 adet seçenek mevcuttur.
Görev NPCsi seçenekleri

İlk seçenek, [Repeat] Find a weapon of Dead Castle Owner Delos Silahlarını almamızı sağlayan görevdir.Tıkladığınızda karşınıza iki seçenek daha çıkacaktır.


[Repeat]Find a weapon of dead castle owner görevi

İlk seçenek Warrior ve Rogue karakterleri için gereken silahları verecektir.


Warrior ve Rogue sınıfı silahları

İkinci seçenek Priest ve Mage karakterleri için gereken silahları verecektir.
Bu silahları alabilmek için resimlerdede görüldüğü gibi Castellan's Stamp(30 adet)Gold Peels(1 adet) , Blooded Fantasy Cube(1 adet) isimli materyallere ihtiyaç vardır.


Silah Malzemeleri

Gold Peels: Delos bölgesinde,orta koridorda 8 saatte bir çıkan devasa tarantuladır.2k civarı bir atak gücü vardır.Agrasiftir.Ayrıca her kesişinizde Gold Peels adlı materyalı atmayabilir.


Blooded Fantasy Cube: Delos bölgesinde,ortakoridorun en sonundaki DS takmış yaratıklarda çıkan kırmızı renkli Krowazdır.Bu yaratık sizi görür görmez çok hızlı bir şekilde saldırıya geçer ve yaklaşık 3k-4k saldırı gücüne sahiptir.8 saatte bir tekrar çıkar ve her kesişinizde Blooded Fantasy Cube adlı materyali atmayabilir.

Castellan's Stamp: Delos bölgesinde oldukça fazla olan Wandering Knight Ghost isimli yaratığın 4.Dönüşümünde ortaya çıkan Castle Owner Ghost isimli yaratıktan atmaktadır.
Bu yaratıkları CZdeki Ego-Glutton-Wrath-Envy - Sloth - Greed olarak düşünebilirsiniz.Birini kesince içinden başka biri çıkar.
Not: Eğer etrafta DS'li yaratıklardan yeterince yoksa yerdeki ölü adamları keserek DS'li yaratıklara dönüştürebilirsiniz.Özellikle Mage sınıfı karakterlerin bu yaratıkları alanla dönmesi oldukça hızlı Stamp kasmalarını sağlar.

Hiç yorum yok:
Yorum

Selam, Umarım Sitemizde Gezmek Sizin İçin Keyifli Olmuştur. İletişim ve Şikayet İçin Yandaki Formu Kullanabilirsiniz...
Yeniliklerden Haber Al